עבודה לצעירים אחרי צבא – כיצד להימנע מאפליה בתנאי ההעסקה – חלק 2

כאן, חשוב לברר מה בדיוק מגיע לכם על פי התחום הספציפי בו אתם מתחילים לעבוד, ולעמוד על שלכם על מנת לקבל זאת.

 

אז כיצד נוכל לעמוד על שלנו ולוודא כי המעסיק שלנו משלם לנו את כל מה שמגיע לנו? הצעד הראשון שמומלץ לעשות, הוא לברר בדיוק מה מגיע לכם. כנסו לאתר האינטרנט של משרד העבודה, התייעצו עם אנשים העוסקים בתחום בו אתם עובדים (או בתחום דיני העבודה) וכד’. רק אם תדעו בדיוק מה מגיע לכם, תוכלו לדרוש זאת.

לאחר מכן, התחילו בבירור מדוקדק עם המעסיק שלכם. אל תתביישו – זוהי זכותכם המלאה, ובמובן מסוים גם חובתכם. במידה ואתם מגלים אי סדרים כאלו ואחרים (כלומר – שאתם לא מקבלים חלק ממה שמגיע לכם), הציגו זאת בפני המעסיק. במרבית המקרים ניתן להגיע לעמק השווה ולפתור אי הבנות שונות על ידי דיבור ומשא ומתן קצר, כך שכולם יוצאים מרוצים. במידה וניסיתם אך אתם נתקלים בחומת אדישות מצד המעסיק שלכם, אל תחששו לפנות למשרד העבודה ולהגיש תלונה רשמית. אף מעסיק אינו מעוניין בכאב הראש הזה, ובקנסות המשמעותיים שהוא עלול לקבל עקב התחמקות ממתן תנאים הולמים לעובדים.

אולי בשלב הזה כדאי כבר להתחיל ולחפש אחר מקום עבודה אחר בתחום. גם אם המעסיק שלכם יעניק לכם בסופו של דבר את כל הזכויות הבסיסיות המגיעות לכם מלכתחילה, כדאי שתחשבו טוב האם אתם מעוניינים לעבוד עבור מעסיק שכזה…